Login

Register

Login

Register

o wonderwool

historia wonderwool

Pomysł dziecięcych ubranek z wełny merino narodził się razem z naszymi dziećmi jesienią 2015 roku. Kapryśna jesienna pogoda nie rozpieszczała i sprawiała, że odpowiednie ubranie niemowlaka na spacer okazywało się zawsze sporym wyzwaniem. Wówczas marzyłyśmy o naturalnym delikatnym włóknie, które będzie utrzymywać stałą temperaturę ciała naszych dzieci niezależnie od warunków panujących za zewnątrz. Ponieważ obie wyznajemy zasadę, że nie ma złej pogody, a trzeba się jedynie dobrze ubrać, zaczęłyśmy szukać rozwiązania idealnego. miloscRozwiązanie znalazłyśmy we własnych szafach w formie ciepłych, miękkich sweterków i termoaktywnych sportowych bluzek wykonanych z merino. Czemu więc nie oferować takich produktów dla dzieci? Skoro same otaczamy się tą najszlachetniejszą wełną i korzystamy z jej wszechstronnych właściwości to  czemu nie podarować tego samego naszym dzieciom i wszystkim dzieciom w Polsce? Dzieci zasługują na to, co najlepsze. Dzieci zasługują na Wonderwool.

 

nazwa wonderwool

Która mama nie marzy o takim ubranku dla swojego dziecka, które zapewni mu komfortową, beztroską zabawę i lepszy bezpieczniejszy sen? O ubranku, które nie podrażnia skóry, nie gromadzi bakterii, roztoczy i nie powoduje alergii? O ubranku które nie zapomina nawet o rodzicach – trudno się plami, szybko schnie i którego nie trzeba prasować? A gdyby dodać do tego jeszcze fakt, że ten sam rozmiar ubranka starcza na długie miesiące, jest elastyczne oraz wytrzymałe i trwałe przez lata? Brzmi jak ubranko z krainy czarów? Nie, to nie czary, to właśnie Wonderwool! Cudowna wełna.

 

Logo Wonderwool to idealne odzwierciedlenie czterech wartości marki:

wartości wonderwool

funkcjonalnosc

funkcjonalność

Wonderwool – jedno ubranie, a tak wiele potrafi

Każdy oferowany przez Wonderwool produkt, od najmniejszej skarpetki po największy kocyk, ma zamknięte w swojej prostej formie wszystkie 15 cudownych właściwości włókna merino. Dzięki multifunkcjonalnym naturalnym cechom wełny merino, ubranka od Wonderwool są multifunkcjonalne – regulują temperaturę ciała, oddychają, odprowadzają wilgoć, chronią przed promieniowaniem UV, są antybakteryjne, plamoodporne, hipoalergiczne, niezwykle elastyczne i miękkie, a nawet naturalnie ognioodporne. Ta wielozadaniowość włókna merino sprawia, że ubranka z niego wykonane sprawdzają się w każdych warunkach, w każdym miejscu i w każdej pozycji ciała. Ubranka od Wonderwool uwzględniają potrzeby zarówno leżących niemowlaków jak i ruchliwych przedszkolaków, ale także i ich rodziców, bo gwarantują im łatwiejszą pielęgnację swoich pociech, mniej zmartwień oraz więcej wolnego czasu na zabawę z dziećmi.

prostota

Wonderwool – minimalistyczna wygoda, uniwersalność i bezpieczeństwo.

Wyznajemy zasadę, że perfekcja tkwi w połączeniu minimalistycznej formy z najwyższą jakością materiału. Dlatego ubranka i akcesoria od Wonderwool charakteryzują klasyczne kroje o prostym kształcie w stonowanych kolorach, wykonane z najdelikatniejszej i najszlachetniejszej wełny merino. Idealnie skrojone ubranka oraz brak ozdobnych elementów zapewniają swobodę ruchów dzieci, wysoką uniwersalność oraz bezpieczeństwo. Stonowane kolory ubranek sprawiają, że pasują one do każdej stylizacji i czynią je bardzo praktycznymi.

jakość

Wonderwool – najwyższa jakość potwierdzona licznymi certyfikatami.

Wonderwool oferuje produkty renomowanych marek wyłącznie z certyfikowanego włókna naturalnego – najwyższej jakości wełny merino pochodzącej z hodowli kontrolowanych. Barwniki używane do produkcji oferowanych wyrobów nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji, ani metali ciężkich zgodnie z wytycznymi ETAD (Ecological and Toxicological Assotiation of Dayes and Organic Pigments Manufacturers). Wełna farbowana jest przy pomocy farb reaktywnych, które wchodzą z tym włóknem w trwałą reakcję zapewniając trwałość koloru, także podczas prania. Wszelkie elementy metalowe nie zawierają związków niklu.

natura

Wonderwool – 100% naturalnej wełny merino w darze od matki natury.

Wierzymy, że zdrowy i bezpieczny rozwój małego dziecka ma swoje źródło w naturze – naturalnym zdrowym odżywianiu, aktywnej zabawie na łonie natury, naturalnym otoczeniu – w szczególności tym najbliższym skórze dziecka, czyli ubraniu. Wełna merino oferowana w Wonderwool jest w 100% naturalnym produktem, pozyskiwanym podczas pierwszego strzyżenia owiec rasy merynos. Ten niezwykły dar od Matki Natury posiada tak doskonałe naturalne właściwości, że zbędne jest ulepszanie go poprzez domieszki sztucznych włókien oraz preparaty chemiczne. Wełna merino jest w pełni biodegradowalna, czyli dba również o naturalne środowiska, w którym dorastają dzieci.

Chcąc odwdzięczyć się matce naturze Wonderwool pakuje swoje produkty w wielorazowe naturalne bawełniane worki idealne do przechowywania zabawek, ubranek na podróż czy pieluch. Dodatkowo, każda nasza przywieszka, ulotka czy folder informacyjny drukowane są na papierze ekologicznym (pochodzącym w 100% z recyklingu), dzięki czemu dbamy o lasy, oszczędzamy energię i wodę.

misja wonderwool

W momencie narodzin dziecka rozpoczyna się wspólna przygoda dzieci i rodziców. Dla dzieci – beztroska i pełna fascynujących przedmiotów oraz wydarzeń, dla rodziców pełna ekscytujących doświadczeń i skrajnych emocji – od wzruszeń i radości, po niepewność i zatroskanie. Misją Wonderwool jest wspieranie, aby ta wspólna przygoda była jednocześnie niesamowita, mądra i bezpieczna. Wonderwool zapewnia dzieciom idealne warunki do rozwoju i wzrostu, a rodzicom daje pewność, że wybierają dla swoich dzieci to co najlepsze. Dla Wonderwool, ubieranie dzieci w merino oznacza po prostu mniej zmartwień – merino to doskonała recepta na to, jak w prosty sposób uniknąć codziennych trosk związanych z rodzicielstwem i czerpać radość z aktywnego życia.

wizja wonderwool

Wonderwool chce być najlepszym przyjacielem każdej rodziny na co dzień. Przyjacielem, który wspiera rodziców w podejmowaniu najkorzystniejszych decyzji dla zdrowego i radosnego rozwoju ich dzieci. Stawiając na pierwszym miejscu zdrowie i szczęście dzieci oraz komfort rodziców, wierzymy że oferowane przez Wonderwool produkty są gwarancją lepszego startu w przyszłość, opartego na budowaniu nawyku odpowiedniego ubierania już od pierwszych chwil życia dziecka. Naszym marzeniem i dążeniem jest nie tylko oferowanie produktów z merino, ale także stworzenie kompendium wiedzy o wełnie merino, bazy różnych form edukacji o merino dla dzieci i rodziców przy udziale uznanych międzynarodowych autorytetów w dziedzinie wełny, takich jak np. Woolmark. Podejmując powyższe wysiłki, chcemy wnieść swój wkład na rzecz lepszego świata – „dziś” promując i oferując ubranka i akcesoria dla dzieci z najzdrowszego włókna jakie wymyśliła Matka Natura, nie zapominając także o „jutrze” i przyszłym życiu na Ziemi.

produkty wonderwool

Wonderwool oferuje ubrania i akcesoria dla całej rodziny już od pierwszych chwil życia dziecka. Nasze produkty są idealne na każdą porę dnia niezależnie od pogody i miejsca. Dzięki unikalnym właściwościom włókna merino ubranka od Wonderwool zapewniają idealną temperaturę ciała oraz pozostawiają skórę zawsze suchą, co jest ważne zarówno dla niemowląt, jak i dla żądnych przygód przedszkolaków. Właściwości termoregulacji i odprowadzania wilgoci chronią przed przegrzaniem i co za tym idzie dyskomfortem podczas snu czy infekcjami podczas aktywności na świeżym powietrzu. Naturalna elastyczność merino oraz doskonałe kroje zapewniają swobodę ruchów i długą użyteczność. Piękne stonowane kolory sprawiają, że ubranka i akcesoria os Wonderwool pasują do każdej stylizacji i czynią je bardzo praktycznymi i uniwersalnymi. Trwałość merino i odporność na plamy pozwoli cieszyć się ubrankami całemu rodzeństwu przez długi czas. Wonderwool oferuje produkty, w których naturalne właściwości merino wykorzystane są w sposób maksymalny, aby dać dzieciom to czego najbardziej potrzebują do wzrostu i rozwoju.

Zapoznaj się z naszymi produktami z wybranej kolekcji!

spokojny sen


wyprawka


zdrowy_ruch

zdrowy ruch


mama


akcesoria

akcesoria


zabawki