Login

Register

Login

Register

spokojny sen

spokojny sen

spokojny sen

Dzieci lepiej śpią w merino.

Kiedy dzidziuś śpi, trudno sobie wyobrazić, że jest bardzo zajęty wzrostem i rozwojem. W czasie tego pozornego odpoczynku, jego mózg ciężko pracuje – porządkuje doświadczenia zdobyte w czasie dziennych aktywności, tworzy nowe liczne połączenia nerwowe. W trakcie efektywnego snu także układ odpornościowy dziecka zwiększa swoją skuteczność w walce z chorobami. Zdrowy i spokojny sen poprawia zdolność uczenia się, wpływa korzystanie na pamięć i koncentrację, rozwój fizyczny i poznawczy, a także na ogólne samopoczucie. Dlatego spokojny sen jest tak ważny dla każdego dziecka. Spokojny sen dziecka to również spokojny sen mamy. Zdrowy sen w naturalny sposób pozwala mamie pozbyć się zmęczenia po pełnym wrażeń dniu macierzyństwa, odzyskać energię, siły witalne, zwalczyć nerwowość, rozkojarzenie, ponadto pozwala pozbyć się bólów stawów i mięśni nadwerężonych od noszenia maluszka. Sen to nie tylko czynnik relaksujący.
Dobry i wartościowy sen pozwala usystematyzować sobie doświadczenia i bodźce jakie dostarcza każdy nowy dzień z Maleństwem.

Wyspane dziecko =  szczęśliwe dziecko = wyspana i szczęśliwa mama.

Często w okresie znaczących zmian, jakim jest nauka siadania czy wstawania, można zaobserwować wzrost pobudzenia dzieci podczas snu – poznawanie świata kosztuje sporo sił. Rodzice w tym czasie są zazwyczaj rozdrażnieni nocnym wstawaniem czy trudnością w ukojeniu maleństwa do snu. Dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić maluszkowi jak najlepsze warunki. To, jak wypoczywa dziecko w dużej mierze zależy od tego w czym jest ubrane do snu. Pidżama, tak jak bielizna, dotyka skóry na całej powierzchni ciała, dlatego wybór odpowiedniego stroju do spania ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku nowordków, niemowląt i małych dzieci. Niektóre maluchy są wyjątkowo wrażliwe na zmiany temperatury i budzą się w momencie uczucia chłodu lub przegrzania, gdyż organizm maluszka nie potrafi regulować skutecznie temperatury ciała i szybko traci ciepło. Dziecko śpiące w bawełnianych pidżamkach okryte syntetycznymi kocykami często poci się i wybudza z powodu mokrej, lepkiej i zimnej bawełny przylegającej do ciała. Dodatkowo, lekko wybudzone zgrzane dziecko walczy z okrywającym je kocykiem, zaczyna machać rączkami i nóżkami, wiercić się, co może doprowadzić do nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt (z ang. Sudden Infant Death Syndrome).

Bezpieczny sen ponad wszystko.

Miękka, delikatna i ciepła wełna merino to idealny wybór dla dziecka do snu, ponieważ wspiera nieprzerwany sen w fazie głębokiej, kiedy organizm maluszka najlepiej odpoczywa, regeneruje się i dotlenia. Głębszy i spokojniejszy sen wspomagany jest poprzez dynamikę włókien merino. Dynamika włosa to kurczenie i rozkurczanie się pod wpływem temperatury. Gdy jest ciepło włókno się rozkurcza, przepuszczając nadmiar ciepła, a gdy jest zimno kurczy się sprawiając, że ubranko zaczyna ogrzewać. Jest to unikalna i jedna z najważniejszych właściwości merino, dzięki której pidżamka utrzymuje stałą temperaturę ciała dziecka przez całą noc.

Istnieją badania medyczne, które dowodzą,że spanie w merino poprawia jakość snu. Kiedy dziecko śpi otulone naturalnymi właściwościami wełny merino, jego sen jest spokojniejszy, głębszy i bardziej efektywny.

Strój do spania z merino wspiera głębszy, bezpieczniejszy i spokojniejszy sen dziecka.

Odpowiednio dobrany strój do spania wspiera spokojny, regenerujący sen dziecka.
Dowiedz się jak zadbać o sen najmłodszych.

POZNAJ ZASADY UBIERANIA DZIECI DO SNU

Dzięki wszechstronnym właściwościom wełny merino, kolekcja spokojny sen wspiera spokojny i bezpieczny sen dziecka przez całą noc, aby rano wstało wypoczęte i chętne do zabawy.

Subtelny naturalny kolor całej kolekcji przywodzi dziecku na myśl naturalny kolor skóry matki wycisza zmysły i pomaga uspokoić się w momentach, w których o to najtrudniej, czyli podczas zasypiania.

Już teraz zapewnij dziecku spokojny sen z Wonderwool!