Login

Register

Login

Register

blog

wełna merino najlepsza do snu

(naukowo udowodniono)

Istnieją badania medyczne, które dowodzą,że spanie w merino poprawia jakość snu. Kiedy dziecko śpi otulone naturalnymi właściwościami wełny merino, jego sen jest spokojniejszy, głębszy i bardziej efektywny.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Cambridge pokazały, że spanie na wełnianym podłożu, takim jak np. skóra owcza, kocyk i wkładka do wózka, ma kojący wpływ na dzieci, zapewniając im lepszy sen, mniej stresu, większe zadowolenie oraz apetyt i lepszy przyrost wagi (o 10g dziennie więcej niż dzieci nieśpiące na merino).

stosowana w inkubatorach

IncubatorPressPhoto1950Podobne wyniki badań otrzymali British Medical Journal, Lancet oraz Australian Medical Journal. Dzieci śpiące bezpośrednio na wkładkach wełnianych były spokojniejsze i mniej płakały (tylko 30% dzieci śpiących na wełnie płakało w porównaniu do 67% śpiących na bawełnie). Przez wiele wiele lat, szpitale w Anglii, Australii i Nowej Zelandii używały wełnianych wkładek w inkubatorach przeznaczonych dla wcześniaków i dzieci o niskiej wadze urodzeniowej

chmurka

AgResearch

Wyniki badań naukowych AgResearch, największego Instytutu Badań w Nowej Zelandii, dowiodły, że dziecięce śpiworki wykonane z merino zapewniają większy komfort snu i lepsze samopoczucie w porównaniu do śpiworków bawełnianych czy syntetycznych (wypełnionych syntetyczną watoliną).

Całoroczny śpiworek do spania
dla noworodka i niemowlaka
wykonany z super miękkiej wełny merino.
Śpiworek zapewnia swobodę ruchów
i uczucie ciepła. oraz wspomaga komfortowy
i spokojny sen dziecka przez całą noc.

Przejdź do sklepu >

Woolmark i Uniwersytet w Sydney

celsius-2125__340Woolmark oraz Uniwersytet w Sydney przebadały wiele różnych wełnianych i niewełnianych produktów do spania w różnych warunkach – temperaturze i wilgotności. Okazało się, że spanie w merino wydłuża najbardziej wartościową fazę snu, tj. REM oraz że reguluje temperaturę ciała na poziomie idealnym do spokojnego snu i utrzymuje ją na odpowiednim poziomie dłużej niż inne materiały.

merino poprawia jakość i ilość snu

Trzyletnie badania nad wełną merino i jej właściwościami pozwoliły potwierdzić pozytywny wpływ wełnianych pościeli i pidżam na jakość snu. Przy pomocy 8 uczestników i badań polisomnograficznych, badano całkowity czas i efektywność snu w stosunku do całkowitego czasu spędzonego w łóżku, niezależnie od temperatury (17C i 22C). Stwierdzono, że spanie w merino poprawia nie tylko jakość snu, ale także ilość snu. Ta umiejętność merino wynika z jej aktywnego zarządzania temperaturą i wilgotnością, utrzymując śpiącego w „komfortowej strefie snu” przez dłuższy czas.

Poradnik od Wonderwool pomoże Ci dobrać odpowiednią pidżamę dziecka do temperatury otoczenia.

Zobacz >

zaskakujący wynik

Najnowsze badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Sydney pokazują, że merino wpływa pozytywnie na sen także kiedy temperatura otoczenia rośnie. Uczestnicy badania, którzy spali w merino w temperaturze 29 C zasypiali szybciej, spali bardziej efektywnie i dłużej oraz rzadziej się przebudzali od osób śpiących w bawełnie i syntetykach. Wynik badania jest zaskakujący, że mimo wysokiej temperatury otoczenia to badani śpiący w wełnie spali dłużej i wstali bardziej wypoczęci, od tych śpiących w innych materiałach.

Wykres pokazuje jak merino deklasuje bawełnę i syntetyki jeśli chodzi o długość snu, w temperaturze 29 C.

Niemniej jednak wełna także w niższej temperaturze przewyższa inne włókna, jako materiał idealny do spania. Więc? Zapewnij dziecku lepszy i dłuższy sen z merino!

newsletter

Zapisz się do newslettera Wonderwool i bądź zawsze na bieżąco.

dołącz do nas

Zapisz się do newslettera Wonderwool i bądź zawsze
na bieżąco.